Strona głównaUncategorizedCzy Twój komputer jest naprawdę bezpieczny?

Czy Twój komputer jest naprawdę bezpieczny?

Większość transakcji biznesowych jest dziś przeprowadzana online, co z kolei spowodowało, że komputery stają się potrzebami domowymi. Jednak wraz z rozwojem internetu wzrost przestępczości internetowej wydaje się nie mieć końca. Wraz z pojawieniem się złośliwego oprogramowania komputerowego, takiego jak wirusy, robaki, oprogramowanie typu spyware / adware, stale stawiamy na ryzyko, po prostu włączając nasze komputery. Problem stał się tak powszechny, że Kongres przygotował zmiany w poprawkach dotyczących przestępstw internetowych. W 2003 r. National Cyber ​​Security Alliance poinformowało, że 90% wszystkich użytkowników łącz szerokopasmowych ma zainstalowane spyware na swoich komputerach! Korporacje i właściciele małych firm na całym świecie zatrudniają inżynierów oprogramowania lub używają własnych specjalistów IT w celu utrzymania odpowiedniego bezpieczeństwa w Internecie dla swojej firmy.

Spyware / Adware to najnowsza forma wtargnięcia do Internetu, będąca dowolnym oprogramowaniem zainstalowanym na twoim komputerze bez Twojej wiedzy lub zgody, która pozwala widzieć i wykorzystywać informacje o Tobie i / lub komputerze przez innych w niepożądany sposób. Bardzo trudne do usunięcia na własną rękę zwykle wymaga instalacji oprogramowania antyszpiegowskiego, aby całkowicie usunąć z dysku twardego. Wiele osób uważa, że ​​ich oprogramowanie antywirusowe będzie chronić również przed programami szpiegującymi, ale nie jest tak, ponieważ oprogramowanie to nie zostało zaprojektowane specjalnie do usuwania programów szpiegujących, ale pozostaje niewykryte podczas skanowania dysku twardego. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, czy tylko regularnie korzystasz z komputera, jeśli nie masz zainstalowanego na komputerze jakiegoś rodzaju ochrony antywirusowej i antyszpiegowskiej, jesteś bardzo widoczny w sieci (chcesz być “niewidzialnym” podczas przeglądania sieci) i narażają się na włamanie i / lub kradzież przez internetowe drapieżniki. Wiedziałem, ponieważ musiałem zapłacić 950 złotych tylko po to, żeby pozbyć się ze złośliwego oprogramowania z dysku twardego mojego komputera – co nigdy nie jest zabawne. Tak więc, aby zachować ostrożność, upewnij się, że twoje informacje będą bezpieczne przed umieszczeniem ich na komputerze. Pamiętaj, aby zawsze używać programów antywirusowych, oraz nie wchodzić w podejrzane strony internetowe. To w pewnym stopni zmniejszy stopień zagrożenia posiadania wirusa na Twoim komputerze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne