Strona głównaTechnologieE-Papierosy - zdrowsza alternatywa?

E-Papierosy – zdrowsza alternatywa?

Firmy tytoniowe nie przyznają, że palenie jest uzależnieniem, ale wszyscy wiedzą, że tak jest. Jest to uzależnienie, które jest wystarczająco silne, które zagraża zdrowiu milionom ludzi. Smoła dymu papierosowego jest substancją rakotwórczą, a tytoń zawiera wiele innych szkodliwych substancji. Dlatego niezależnie od tego, jak przyjemne jest palenie, prawie każdy palacz pomyślał o rzuceniu palenia. Niestety łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale jest teraz alternatywa – w elektronicznych papierosach.

Przy prawie wszystkich innych rzeczach korzystających z szybkiego postępu technologicznego, elektroniczne papierosy nie powinny być zaskoczeniem. Pozwól mi wyjaśnić, za czym to stoi. Jeśli jesteś palaczem, który próbował rzucić palenie, wiesz, że to nie tylko pośpiech z nikotyny sprawia, że ​​trudno wyleczyć nawyk. To także sprawa psychologiczna. Trzymając papierosa lub fajkę, zapalając po obiedzie lub w przerwie, próbując i “puszczając dymki”. A co jeśli mógłbyś to wszystko mieć, ale bez substancji smolistych i innych substancji rakotwórczych z dymu tytoniowego?

To tutaj pojawia się e-papieros. Nie eliminuje nikotyny, więc nie ma objawów odstawienia. W przeciwieństwie do plastra lub gumy do żucia nie usuwa również fizycznego aspektu papierosa, cygara, fajki czy cygaretki; zastępuje je e-papieros, e-cygaro, e-pipe i e-cigarillo. Te produkty do palenia wykorzystują wyrafinowaną, opatentowaną technologię do odparowywania specjalnych płynów, co nie jest zaskakująco zwane „liquidem”, do wytwarzania dymu i dostarczania nikotyny, tak jakbyś palił prawdziwego papierosa. Dla tych, którzy lubią pocieszający widok palącego się tytoniu podczas wdychania, te produkty e-palenia mają nawet małe światło, które symuluje palenie się podczas wdechu. Nie jest to konieczne, o ile mi wiadomo, ale twórcy najwyraźniej myśleli, że dodali miły akcent.

Pomysł polega na tym, aby zasymulować palenie tytoniu, aż do uzyskania przyjemnego odczucia nikotyny i dymu, bez palenia tytoniu ze wszystkimi związanymi z nim negatywnymi aspektami zdrowotnymi. Ale jeśli nadal to dym, to czy nie jest on szkodliwy? No cóż, lepiej byłoby nie palić wcale, ale jeśli smoła z palenia jest głównym zmartwieniem, to w tym przypadku – nie ma jej wcale.

Jak korzystać z elektronicznych papierosów? Czy normalnie otwierasz e-paczkę, palisz, a potem odrzucasz niedopałek papierosa? Nie, to wszystko jest inne. Ponieważ e-papieros ma akumulator i pojemnik z płynem do palenia, używa się go w kółko. W tym sensie jest bardziej jak fajka, w której nie odrzucasz rury, ale po prostu wkładasz więcej tytoniu. Podobnie nie odrzucasz elektronicznych produktów do palenia; po prostu wkładasz nowy wkład i od czasu do czasu ładujesz baterię (jest nawet eCig USB, który nie potrzebuje baterii, po prostu podłącz go do portu USB w komputerze).

Czy wszystkie e-papierosy (są też małe papierosy “e-MiniCig”) smakują tak samo? Włąśnie, że nie. Istnieje kilka tuzinów smaków do wyboru, w tym te z wiodących marek papierosów, a także różne poziomy nikotyny, od zerowych do bardzo wysokich. Nie ulega wątpliwości, że elektroniczne papierosy do palenia wymagają przyzwyczajenia się do nich, a technologia prawdopodobnie wciąż jest w powijakach, ale palacze, którzy są naprawdę zainteresowani tarą, mogą chcieć rzucić okiem na e-cigs.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne