Strona głównaTechnologieSprzęt fotograficzny na lato, czyli jaki aparat wybrać na wakacje

Sprzęt fotograficzny na lato, czyli jaki aparat wybrać na wakacje

Czasami w naszym życiu przychodzi taki moment, że chcemy zacząć fotografować, to co nas otacza, interesuje. Zapewne większość z nas chwyta wtedy za to co ma pod ręką, czyli telefon lub jakiś aparat fotograficzny. Z czasem jednak mamy ochotę zadziałać bardziej profesjonalnie i zaczynamy wtedy rozglądać się za bardziej profesjonalnym sprzętem. Dobrą okazją do tego jest lato- dzień jest dłuższy, aura pogodowa bardziej przyjazna. Jednak jaki aparat do 3 000zł wybrać ? Oto nasze rady dla was.

O czym warto wiedzieć szukając aparatu do 3000 tysięcy złotych ?

Poszukując odpowiedniego aparatu do 3000 złotych dobrym sposobie jest sprawdzenie tego co możemy w tej cenie dostać- kwota ta jest na tyle duża, że możemy bez większego problemu znaleźć całkiem zaawansowany aparat wykonujący wysokiej jakości fotografie oraz który będzie posiadał dość rozbudowane funkcje. W tej rozpiętości cenowej znajdziemy równie proste aparaty typu bezlusterkowego, dość zaawansowane tak zwane kompakty, a także nieco prostsze, przeznaczone dla początkujących, lustrzanki. Co równie ważne, w tym przedziale cenowym możemy też znaleźć modele z dość zaawansowanymi bardzo istotnymi funkcjami takimi jak właściwa ergonomia czy też wizjer.

A więc jaki aparat wybrać, czyli nasze top 4 najlepszych naszym zdaniem aparatów do 3000 tysięcy złotych.

Na sam początek zacznijmy od małego, poręcznego kompaktu jakim jest Nikon Coolpix A1000. Mimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje on 35-krotny zoom optyczny. Co ważne- oferuje on również nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Zaletą jego jest niewątpliwie łatwość w obsłudze oraz poręczność- po prostu wyciągamy go z torebki lub plecaka, a nawet kieszeni, i po prostu robimy zdjęcie. Jest on też stosunkowo ergonomiczy, jeżeli chodzi o klawisze oraz posiada on obracany ekran LCD, oraz możliwość tworzenia zdjęć w formacie RAW. To wszystko sprawia, że jest to sprzęt godny naszej uwagi. Natomiast jeżeli chodzi o wady, to ma on matrycę, która mogłaby być nieco większa. Jeżeli chodzi o cenę to można go znaleźć bez większego problemu poniżej 2 tysięcy złotych, co jak na aparat do 3 000zł jest bardzo korzystną ceną.

Kolejnym aparatem na naszej liście również jest kompakt, tym razem Sony DSC-RX100 M4, który od Nikona różni się między innymi tym, że posiada on większą matrycę. Tak jak model Nikona, on również ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, oraz co ciekawe elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder. Jego atutem również jest ergonomia oraz rozmiary, dzięki czemu będziemy w stanie szybko wykonać wysokiej jakości zdjęcie. Co ciekawe jest on też często wybierany przez profesjonalnych fotografów, co mówi już samo za siebie. Jego cena zaczyna się od 2700 złotych w górę.

Następny proponowany przez nas model to Canon EOS M50 EF-M, który ma wymienną optykę- oznacza to nic innego jak to, że jesteśmy w stanie wymienić w nim obiektyw na taki, jaki nam w danej chwili odpowiada. Jest to dość uniwersalny sprzęt- sprawdzi się on zarówno w czasie wykonywania bardziej profesjonalnych zdjęć, jak i również w czasie podróży. Nie jest to jednak lustrzanka. Dodatkowo aparat umożliwia nam redukowanie szumów, jakie mogą powstawać w czasie gdy pracujemy na wysokich czułościach ISO, przez co łatwiej jest nam wykonać dobre zdjęcie. Jego cena w wersji podstawowej zaczyna się od około 2 tysięcy złotych, co jak na jego jakość jest bardzo przyzwoitą ceną.

Ostatni na naszej liście jest Canon EOS 2000D, który pokazuje, że lustrzanki wciąż mogą pokazać swoją moc, mimo rosnącej popularności aparatów bezlusterkowych. Mimo że jest to lustrzanka, to została ona zaprojektowana w taki sposób, że nie powinna ona być trudna w obsłudze przez niedoświadczonego lub początkującego fotografa. Istotnym atutem tej lustrzanki jest to, że mocowanie zewnętrznej lampy błyskowej jest kompatybilne nie tylko z lampami producenta, ale również zamiennikami, co może okazać się tańszą opcją. Ma on też coś co ceni sobie wielu profesjonalistów, a mianowicie optyczny wizjer. Cena tego aparatu zaczyna się od 1800 złotych, co jest bardzo korzystną ceną, jeżeli chodzi o wysokiej klasy lustrzanki, zwłaszcza jeśli chcemy aparat do 3 000zł.

Podsumowanie

Jeżeli chcemy rozpocząć naszą wakacyjną przygodę z fotografią lub mieć lepszej jakości zdjęcia z wakacji, a mamy ograniczony budżet, to wbrew pozorom możemy kupić wysokiej klasy aparat fotograficzny, który posłuży nam latami. Przede wszystkim jednak warto wiedzieć na czym nam przede wszystkim zależy- inne nieco zdjęcia robi kompakt a inne lustrzanka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne