Strona głównaKomputerSposoby na odsunięcie nastolatka od świata elektroniki

Sposoby na odsunięcie nastolatka od świata elektroniki

Nastolatki mają dziś o wiele więcej możliwości rozpraszania poza odrabianiem lekcji, związkami, przyjaciółmi, członkami rodziny i zajęciami pozalekcyjnymi. Poza nauką jazdy, nastolatkowie zajmują się używaniem elektronicznych gadżetów, w tym smartfonami, komputerami, odtwarzaczami MP3, odtwarzaczami DVD, iPod’ami, Xbox’ami, aparatami cyfrowymi, lista jest długa. Zdziwiony? Założę się… Być może cały ten elektroniczny świat Cię martwi i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wydobyć swojego nastolatka i zaangażować go w zewnętrzną aktywność, w której mogą poszerzyć swoje umysły i aktywność sportową. Czy masz pomysły? Przyjrzyjmy się niektórym opcjom, które mogą im się spodobać i wyrzuć swoje obawy.

Zajęcie przy samochodzie

Czy uważasz, że samochód to tylko środek transportu z punktu A do punktu B? Pomyśl jeszcze raz. Dzisiaj dzieciaki wyskakują na przejażdżki i wyrażają się przez swoje samochody, dzięki licznym modyfikacjom. Niestandardowe malowania, kalkomanie, przyciemnione szyby, nawet sztuczne skrzydła samolotów są przymocowane do zewnętrznej strony ich samochodów. W środku może być zupełnie surrealistycznie, oraz z pełną fantazją: obklejone lusterka, paski do spodni z kolcami, obicie siedziska, pinezki przymocowana do podsufitki, wszędzie naklejki itp. Pozwól im pobawić się w modyfikację swojego auta. To powstrzyma ich przed komputerem. A może nawet i po ukończeniu odpowiedniego wieku swojego dziecka, zainwestuj w niedrogi pojazd. To odciągnie go od elektroniki. Efekty są widoczne gołym okiem.

Wolontariusz

Pomóż swojej nastolatce zorganizować grupę swoich przyjaciół, aby uporządkować sąsiedztwo, pomalować dom starszego sąsiada, nauczyć młodsze dzieci, jak jeździć na rowerze, lub odwiedzać ludzi w lokalnym domu opieki. Pamiętasz, kiedy byłeś nastolatkiem i słyszałeś komentarze pokolenia twojego rodzica o tym, że dzieci nie chcą niczego robić, albo nie są “dobre”, prawda? Dzięki niewielkiemu ukierunkowaniu młodzi ludzie mogą zrobić prawie wszystko i są bardziej niż chętni do pomocy, jeśli w nie wierzysz. Nagrody też są miłe … przygotuj się na imprezę na pizzę po tym, jak ich czas pracy dobiegnie końca.

Pracowanie

Dzieci, które wykonują pracę podczas nauki w szkole, uczą się radzić sobie z pieniędzmi i zarządzanie swoim czasem. Ograniczaj godziny ich pracy do mniej niż 20 na tydzień, aby mieć pewność, że ich oceny nie będą miały negatywnego wpływu. Jeśli twój uczeń uczestniczy również w zajęciach pozalekcyjnych, upewnij się, że ten czas jest uwzględniony w godzinach pracy. Utrzymanie dobrych ocen jest niezbędne, żadna praca ani aktywność zewnętrzna nie jest warta, jeśli odbierze im to naukę.

We wszystkich przypadkach pokaż swojemu nastolatkowi, że w niego wierzysz. Jak wiesz, rodzicielstwo to znacznie więcej niż zaspokajanie ich potrzeb … chcesz prowadzić swoje dziecko od młodości do dorosłości, pokazując im, że w życiu jest o wiele więcej niż wszystko, co z ekranem dotykowym. Delikatnie odłączaj nastolatka i angażuj go w inne zajęcia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne