Strona głównaKomputer5 powodów, dla których warto kupić Notebook'a niż komputer

5 powodów, dla których warto kupić Notebook’a niż komputer

Wielu z nas jest tak przyzwyczajonych do pracy na komputerze, że kiedy przychodzi czas na zakup nowego komputera, nie rozważamy innych opcji. Dziś notebooki komputerowe, które kiedyś były nazywane komputerami przenośnymi, mają wiele zalet w porównaniu do komputerów stacjonarnych. Oto tylko pięć powodów, dla których powinieneś rzucić okiem na notebooki.

1. Mobilność

Możesz być przyzwyczajony do podciągania krzesła do komputera, ale rozsądniej jest podnieść komputer do fotela. Laptopy można oczywiście używać przy biurku, ale możesz je także zabrać ze sobą tam, gdzie najbardziej Ci odpowiada. Może chcesz surfować po Internecie wieczorem w salonie lub nadrobić zaległości na swoich ulubionych blogach przed snem. Notebooki z łącznością bezprzewodową mogą podróżować z Tobą w całym domu, dzięki czemu możesz sprawdzić pocztę e-mail lub zrobić zakupy w Internecie w dowolnym miejscu.

Oczywiście, notebooki mają również sens dla tych, którzy są w podróży. Uczniowie mogą zabierać laptopy na zajęcia i do biblioteki, a przedsiębiorcy mogą zabrać ich ze sobą w podróż. Dzięki tak szerokiemu dostępowi do WiFi warto mieć notebooka na wakacjach. Odpowiedni notatnik ułatwia robienie zdjęć aparatem cyfrowym, przesyłanie ich i wysyłanie e-mailem do przyjaciół i rodziny, zanim jeszcze wrócisz do domu. Możesz też użyć go do napisania wakacyjnego bloga i dołączyć te zdjęcia z aparatu cyfrowego.

2. Lepsze wyświetlacze

Rozmiar i jakość wyświetlaczy komputerów przenośnych poprawiła się tak dramatycznie, że różnica między laptopami a komputerem jest niewielka. Możesz na przykład kupić MacBooka Apple z ekranem LCD 13,3 cala (1280 x 800 pikseli), ekranem panoramicznym o przekątnej 15,4 cala (1440 x 900 pikseli) lub 17-calowym ekranem panoramicznym (1920 x 1080 pikseli).

3. Lżejsza konstrukcja

Jeszcze kilka lat temu nawet najlżejszy notebook był trudny do uchwycenia. Dzisiaj jednak laptopy są coraz łatwiejsze z tyłu. MacBook ma grubość 1.5 cm i waży około 1.5 kg. Choć i tak są nawet cieńsze ultrabooki, jest to znacząca poprawa w stosunku do starych, 4-kilogramowych laptopów.

4. Lepsze przetwarzanie i moc baterii

Historycznie dwie wady notebooków to ograniczona pamięć RAM, ograniczone miejsce na dysku twardym i krótki czas pracy na baterii. Czasy się zmieniły, a laptopy mają teraz tyle mocy pod maską, co ich komputerowi kuzyni. Na przykład MacBook ma 8 GB pamięci (konfigurowalna do 16 GB) i dysk SSD, który można skonfigurować do 512 GB. Oznacza to, że będziesz mógł wykonywać wiele operacji na raz, tak jak robisz to na pulpicie. Podobnie baterie w dzisiejszych notebookach nie nagrzewają się i nie wyginają się.

5. Więcej funkcji

W starszych laptopach rozmiar i waga komputera ograniczały liczbę i typy dostępnych funkcji. Dzisiaj, z mniejszymi procesorami i innymi komponentami, jest miejsce na spakowanie większej ilości funkcji do notebooków. Na przykład MacBook ma odtwarzacz DVD, wbudowaną kamerę internetową, wbudowane funkcje bezprzewodowe, dwa porty USB i port FireWire, wbudowany mikrofon oraz wejście i wyjście audio i cyfrowe.

Posiadanie notebooków ma tak wiele zalet, że przed zakupem kolejnego komputera warto poświęcić chwilę na zrobienie tego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne