Strona głównaUncategorizedJak dystrybuować firmowe materiały reklamowe?

Jak dystrybuować firmowe materiały reklamowe?

W dzisiejszych czasach dysponujemy bogatą paletą narzędzi służących do reklamy. Chcąc na przykład pozycjonować swoją stronę, możemy skorzystać z wielu usług wspomagających czy zwiększających skuteczność całego zabiegu – nie inaczej ma się sprawa w kontekście bardziej bezpośredniego marketingu. Rozdając gadżety reklamowe nie liczy się więc wyłącznie to, jaki będzie to gadżet (choć jego dobór oczywiście może wspomóc rozprzestrzenianie się wieści o naszej firmie). Należy zwrócić uwagę również na to, w jaki sposób oraz komu go wręczymy.

Optymalna sytuacja

Najlepszym miejscem i czasem na rozdawanie naszych gadżetów jest event ściśle związany z naszą branżą – w jego trakcie mamy pewność, że trafimy do osób już na wstępie zainteresowanych tematyką, w jakiej się obracamy. Nie wahajmy się zatem najpierw zaplanować i załatwić nasz udział w wydarzeniu, a dopiero później zaopatrzyć się w gadżety. Wtedy bowiem możemy jednocześnie pozwolić sobie na większą rozrzutność i kupić coś bardziej wartościowego, a w konsekwencji i zapadającego w pamięć odbiorców. Naszym zadaniem jest przyciągnięcie oka potencjalnego klienta, ale i niebezpośrednie zmuszenie go do aktywnego korzystania z gadżetu również po opuszczeniu miejsca eventu, a przez to nieświadomego promowania usług naszej firmy.

Właściwy target

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na komfort uczestniczenia w wydarzeniu branżowym, musimy trafić do odbiorców dobieranych w pewnym stopniu na zasadzie losowości, przy rozdawaniu gadżetu w strategicznym (ale publicznym) miejscu. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie odnośnie tego, kto najczęściej korzysta z naszych usług czy produktów i na tej podstawie stwórzmy profil “idealnego obdarowanego”. Określajmy przy tym elementy, które będą widoczne na pierwszy rzut oka – podstawą jest płeć oraz przybliżony wiek. Możemy też pójść dalej i przypisać takiej osobie status studenta czy człowieka pracującego. Wtedy właśnie rozdając nasz gadżet możemy skupiać się wyłącznie na osobach znajdujących się w targetowanym gronie i w konsekwencji zwiększyć skuteczność naszej bezpośredniej kampanii.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne