Strona głównaKomputerKonserwacja laptopa pozwala wydłużyć jego żywotność oraz zagwarantować komfort pracy.

Konserwacja laptopa pozwala wydłużyć jego żywotność oraz zagwarantować komfort pracy.

Dbanie o sprzęt komputerowy jest podstawą przedłużenia żywotności urządzenia i usprawnienia jego pracy na co dzień. Co to oznacza w praktyce? Samo przysłowiowe “dmuchanie na komputer”, wysoka dbałość o brak zabrudzeń, uszkodzeń mechanicznych itd. to za mało. Warto zwrócić uwagę na koserwacje poszczególnych podzespołów oraz na dobrą kondycję systemu operacyjnego.

Dla własnej wygody z użytkowania sprzętu powinniśmy dbać o utrzymanie czystości wewnątrz obudowy. Jednocześnie trzeba dbać o software – w szczególności o kondycje systemu operacyjnego komputera. W tak małej obudowie jaką posiada laptop wymagany jest dobrze zaprojektowany system chłodzenia z odpowiednim odprowadzeniem ciepła. Niestety po upływie czasu osadza się wewnątrz kurz, co skutkuje problemami z wydajnością chłodzenia. Dobrym pomysłem jest zakup sprężonego powietrza w sprayu i przedmuchanie nim obudowy poprzez szczeliny w obudowie, jednakże jest to działanie doraźne.

Drugą rzeczą, o którą warto zadbać w naszym sprzęcie jest bez wątpienia sam system operacyjny. Jeśli pobieramy dużo plików, instalujemy sporo gier oraz programów to naturalnie komputer może stracić wydajność którą mógł się pochwalić bezpośrednio po zainstalowaniu systemu operacyjnego. Zaśmiecony system operacyjny to 90% problemów z szybkością działania samego sprzętu! Aby temu zaradzić w pierwszej kolejności powinniśmy pozbyć się programów, z których nie korzystamy w ogóle lub od dłuższego czasu. Następnie usuńmy wszystkie pliki, które są nam niepotrzebne, np. pliki instalacyjne, lub zduplikowane, t.j. zdjęcia, dokumenty itp. Można skorzystać z programów do czyszczenia systemu, które usuwają pliki tymczasowe zbierane na naszym dysku poprzez różne inne programy. Często te pliki są usuwane wraz z zakończeniem działania owych programów, ale niekiedy się zdarza, że zostają i szkodzą wydajności.

Jeśli nie czujemy się na siłach do wykonania takiego zadania, bądź nasz komputer jest już w takim stanie, że niewiele mu pomaga warto udać się do specjalisty. Za niewielką opłatą serwisy komputerowe mogą przeprowadzić czyszczenie i konserwację sprzętu. Aby znaleźć odpowiedni serwis w swoim mieście warto posłużyć się wyszukiwarką wpisując odpowiednie frazy np. czyszczenie laptopa w Lublinie, czyszczenie laptopa Lublin, naprawa komputerów Lublin, bądź też naprawa komputerów lublin.

Dbajcie o swoje laptopy, a z pewnością odwdzięczą się bezawaryjną i szybką pracą!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne