Strona głównaUncategorizedOddanie telefonu do serwisu – czy to dobry pomysł?

Oddanie telefonu do serwisu – czy to dobry pomysł?

Chyba każdy z nas chociaż raz miał do czynienia z mniejszą lub większą usterką w smartfonie. Współczesne telefony psują się rzadziej niż jeszcze to było jedną lub dwie dekady temu. Jednak nie da się ukryć, że są bardziej zaawansowane technologicznie co tylko zwiększa spektrum ewentualnych usterek. Producenci smartfonów dwoją się i troją, aby zredukować awaryjność. Jednak praktyka pokazuje, że nawet droższe modele telefonów nie pozostają bez wad.

Dane na temat oddawania telefonów do serwisu

Z raportu blanco.com, który został przeprowadzony kilka lat temu wynika, że najczęściej do serwisów trafiają telefony marki Samsung oraz Xiaomi. Ciężko się temu dziwić w końcu są to marki, które prowadzą ogromną sprzedaż na całym świecie. Poza tym, głównym odbiorcą jest klient stawiający na średnią półkę cenową. Byłoby większym zaskoczeniem, gdyby w tym niechlubnym rankingu przodowały telefonu marki premium takie jak Apple. Jednak czy to oznacza, że telefony marki Samsung są felerne? Nic z tych rzeczy. Po prostu Samsung to jeden z największych producentów smartfonów na świecie.

Badania pokazują, że czym starszy model tym częściej pojawia się konieczność odwiedzenia serwisu. To akurat bardzo pozytywna tendecja, która pokazuje, że nowsze modele telefonów są mniej podatne na usterki. Niezmiennie od lat najczęściej usterki dotyczą problemów wydajnościowych. Kolejne problemy to przede wszystkim wymiana uszkodzonych pojedynczych modułów (między innymi aparat, mikrofon, wejście do ładowania baterii, głośnik, bateria, moduł bluetooth, moduł wi-fi itd.).

Czy warto oddać telefon do serwisu?

Pojawia się pytanie, czy na pewno warto oddać telefon do serwisu po tym jak utracił gwarancje? Czy inwestowanie w dwu lub trzyletni telefon ma sens? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Ceny smartfonów już nie spadają tak szybko jak to było na początku XXI wieku. Nawet 4-5 letni smartfon może być warty kilkaset złotych. Dlatego zainwestowanie drobnej kwoty w to aby przywrócić telefonowi dawną kondycję jest jak najbardziej racjonalne. Warto jednak zwrócić się o pomoc do zaufanego i doświadczonego serwisu np. Serwis telefonów Samsung Wrocław. Nie każdy serwis oferuje taki sam poziom wykonywania usług, dlatego istotne jest zwrócenie uwagi na wybór salonu, który dysponuje kompetentnymi specjalistami. Ważne jest też to, żeby salon miał doświadczenie w naprawianiu smartfona naszej marki. Jeśli np. mamy do naprawy telefon marki Samsung to dobrze, gdyby dany salon potrafił pochwalić się wykonaniem podobnej naprawy w telefonie tej konkretnej marki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne