Strona głównaKomputerUtrzymywanie czystości komputera

Utrzymywanie czystości komputera

Jeśli Twój komputer jest często używany i uruchumiony przez kilka godzin, dobrym pomysłem jest czyszczenie go od czasu do czasu, jednym z głównych problemów jest kurz. Oczyszczenie tego kurzu może wydłużyć żywotność komputera i sprawić, że będzie on działał szybciej i ciszej.

Jeśli masz komputer stacjonarny, głównie kurz gromadzi się wokół gniazda procesora i wentylatora. Aby zapobiec przegrzaniu procesora, wentylator jest podłączony do radiatora, który znajduje się na górze procesora, aby rozproszyć ciepło. Ten wentylator przedmuchuje powietrze do radiatora, aby go schłodzić, gdy ciepło jest przekazywane z procesora. Ponieważ wentylator stale wieje powietrze, wieje również cząsteczki pyłu w powietrzu do radiatora, z biegiem czasu może to zatykać radiator komputerowy, zmniejszając jego skuteczność. Z powodu pyłu Twój wentylator może być zmuszony do szybszego wydmuchiwania, co powoduje, że jest głośniejszy i ciężej funkcjonuje. Zwykle można zobaczyć, czy wentylator jest zatkany po prostu otwierając komputer i patrząc na niego. Jeśli twój radiator jest naprawdę zatkany kurzem i brudem, to dobrze jest go wyczyścić. Podczas pracy z komputerem lub innymi urządzeniami elektrycznymi upewnij się, że zasilanie jest wyłączone i przewody zasilania najpierw odłączone.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie wnętrza komputera jest użycie puszki ze sprężonym powietrzem i specjalnej dyszy, którą można kupić w każdym dobrym sklepie komputerowym. Dysza rozpylająca jest przydatna do dostania się do tych trudnych miejsc. Podczas rozpylania sprężonego powietrza na komputerze, upewnij się, że nie rozpylasz go tak długo, jak kondensacja może tworzyć krople wody. Po rozproszeniu kurzu z twoich komputerów, radiatory delikatnie przetrzyj antystatyczną szmatką. Możesz również użyć sprężonego powietrza do czyszczenia zasilacza i klawiatury.

Czyszczenie wnętrza komputera nie zajmuje dużo czasu, jeśli masz odpowiedni sprzęt, a gdy to zrobisz, zauważysz natychmiastową poprawę wydajności komputera. Wentylator nie będzie musiał pracować tak szybko, aby był cichszy, a dzięki procesorowi pracującemu w niższej temperaturze cały komputer powinien działać szybciej. Próbuję oczyścić komputer co 4 lub 5 miesięcy, aby zapewnić jego sprawne działanie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne