Strona głównaKomputerCo musisz wiedzieć o fotelu gamingowym? Podpowiadamy!

Co musisz wiedzieć o fotelu gamingowym? Podpowiadamy!

Jeśli jesteś miłośnikiem gier i marzysz o idealnym fotelu, który umożliwi Ci długie godziny zabawy w wygodnej pozycji, postaw na modele gamingowe. Ich projektanci tworzą je z myślą o pełnej ergonomii i w swoich produktach stosują funkcje, które znacznie ułatwiają ich użytkowanie. Fotel gamingowy nie jest tym samym, co standardowe krzesło do biurka, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go także podczas codziennej pracy w biurze. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, co wyróżnia siedziska gamingowe, i czy producent foteli biurowych w swojej ofercie może posiadać także modele dla graczy.

Krzesło do biurka a fotel gamingowy

Coraz większą uwagę przywiązuje się do komfortu pracy pracowników biurowych. W wygodnym fotelu nie tylko łatwiej się skupić, ale także po całym dniu wszelkie dolegliwości ze strony kręgosłupa są mniej odczuwalne. To właśnie dlatego krzesło do biurka warto wybierać z największą starannością, aby zapewnić maksymalną wygodę jego użytkownikom. Warto zainwestować w modele dedykowane graczom, które wyróżniają się swoją ergonomią oraz dodatkowymi funkcjami, których najczęściej nie posiada standardowe krzesło biurowe.

Oto co musisz wiedzieć o fotelu gamingowym, aby przekonać się, że jest on także świetnym wyborem do biurowych wnętrz.

Ergonomia

Najważniejszą cechą foteli gamingowych jest ich ergonomia. Odpowiednie podparcie każdej części ciała oraz możliwość regulacji podłokietników, podparcia lędźwiowego, oparcia i zagłówka sprawiają, że nawet po kilkugodzinnym siedzeniu z fotela wstajesz bez bolącego kręgosłupa. Dodatkowo kształt krzesła najczęściej bardzo dobrze dopasowuje się do biurka, dzięki czemu jesteś w stanie być odpowiednio blisko monitora, klawiatury i myszki, co jest bardzo ważne w przypadku graczy.

Materiały

Fotele i biurka dla graczy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie niszczeją nawet podczas częstej eksploatacji. Częstym wyborem jest skóra syntetyczna, która wytrzymuje duże obciążenia i na długo zachowuje swój świetny wygląd.

Regulacje

Dobry producent foteli gamingowych, jak i producent foteli biurowych, oferuje krzesła z możliwością regulacji poszczególnych elementów. Dzięki temu każdy użytkownik może ustawić idealną dla siebie pozycję, która zapewnia mu największy komfort pracy. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza wtedy, jeśli z jednego fotela korzystają różne osoby i każda uznaje inną pozycję siedzenia za wygodną.

Dodatkowe funkcje

Jako gracz, zapewne lubisz udogodnienia w fotelu, które ułatwiają dobrą zabawę. W dobrych krzesłach gamingowych możesz znaleźć m.in. wbudowany port USB, uchwyt na kubek, wibracje, podnóżki i głośniki.

Fotel gamingowy – krzesło do biurka dla każdego, kto szuka komfortu

Producent foteli biurowych Kraken Chairs posiada w swojej ofercie modele, które idealnie sprawdzą się dla graczy, jak i pracowników biur, ze względu na ich ergonomię. Dodatkowe rozwiązania w postaci dodatkowych poduszek pod głowę lub lędźwie sprawiają, że nawet kilkugodzinna praca lub gra nie przysporzy Ci bólu kręgosłupa. Jeśli borykasz się z takim problemem i szukasz jego rozwiązania, rozważ zakup fotela gamingowego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne