Strona głównaTechnologieCo to jest mapping 3d

Co to jest mapping 3d

Mapping 3D to nowoczesna forma wizualizacji, pozwalająca pokazać interesującą, emocjonującą wirtualną przestrzeń na dowolnym trójwymiarowym obiekcie. Oprócz faktu, że obraz jest wyświetlany w dużej rozdzielczości i rozmiarze, dodatkowo posiada jeszcze walor trójwymiarowości, niemal przenosząc swoich widzów w inny świat. Dzięki swojej plastyczności, mapping 3D doskonale sprawdza się przy wielu okazjach. Uświetni zarówno miejskie wydarzenie na dużą skalę, jak i nieco bardziej kameralny jubileusz firmy. 

Mapping 3D – jak to się robi?

Aby przygotować projekcję 3D należy wybrać powierzchnię, na której będzie wyświetlana. Może to być zarówno budynek (pozwala osiągnąć monumentalny charakter), ale również mniejsza przestrzeń czy np. element scenografii, doskonale wpasowujący się w różnego rodzaju wydarzenia muzyczno-estetyczne. Oprócz odpowiednio przygotowanego obrazu, całości dopełnia emocjonująca muzyka, odpowiednio zgrana z rytmem i tempem pokazujących się kształtów i kolorów.

Jak wybrać najlepszy mapping 3D?

W związku z tym, że trójwymiarowe projekcje na dużych powierzchniach są coraz bardziej popularne – wzrasta ilość podmiotów świadczących tego typu usługi. Czym kierować się przy wyborze firmy i co może świadczyć o wysokim poziomie? Warto zwrócić uwagę na to, czy firma dysponuje własnym sprzętem do projekcji i oferuje kompleksową obsługę podczas spektaklu. Dodatkowo, czy w swoim zespole posiada specjalistów od dźwieku, a także możliwości stworzenia indywidualnej i w pełni dopasowanej do tematyki i charakteru obrazu ścieżki dźwiękowej. Nie ma udanej animacji 2D i 3D bez doświadczonych, kreatywnych, a przede wszystkim utalentowanych grafików, posiadających kompetencje w tworzeniu motion design. Jako “kropkę nad i” można wymienić szerokie referencje i ilość zrealizowanych zleceń.

Jak osiągnąć coś idealnego?

Przy dobrze przygotowanym i zwalającym z nóg mappingu 3D nie można obejść współpracy między pomysłodawcami i zleceniodawcami, a twórcami. Tylko taka fuzja pozwala na stworzenie idealnego obrazu, który będzie z jednej strony zrozumiały, a z drugiej zachwycający dla odbiorców.

Więcej na: https://cma.pl/multimedia/mapping-3d/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne