Strona głównaUncategorizedJak dbać o telefon, by służył nam długo?

Jak dbać o telefon, by służył nam długo?

Chyba każdy z nas zna osobę, która wymienia telefon wraz z pojawieniem się nowego modelu. To zazwyczaj ludzie, którzy interesują się technologicznymi nowinkami, chcą być na bieżąco i na własnej skórze przekonywać się o coraz śmielszych zmianach w technologii. Obok nich nie brakuje jednak osób, które nie chcą wymieniać swoich telefonów, dopóki te działają. Jak o nie dbać, by były sprawne jak najdłużej? Czy samo ubezpieczenie smartfona zapewnia nam ochronę?

Ubezpieczenie smartfona rozwiązuje wiele problemów, ale…

…ale absolutnie nie zwalnia nas z obowiązku dbania o telefon. Dzięki ubezpieczeniu smartfona możemy czuć się bezpiecznie przy wielu uszkodzeniach, ale, co oczywiste, lepiej ich unikać. Musimy pamiętać chociażby o tym, że ubezpieczenie smartfona obowiązuje na pewnych zasadach. Należy zapoznać się z nimi jeszcze przed podpisaniem umowy, żeby uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Nie zmienia to jednak faktu, iż ubezpieczenie smartfona to jeden ze sposobów na dbanie o urządzenie. W dobie wysokich cen produktów zaawansowanych technologicznie warto zapewnić sobie ten rodzaj ochrony, by nie musieć drżeć za każdym razem, gdy telefon wysunie nam się z dłoni.

Zadbaj o ekran

Jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów każdego telefonu jest ekran. Przez swoją delikatność z łatwością może się stłuc, a jego naprawa – o ile nie posiadamy ubezpieczenia smartfona – kosztuje zwykle kilkaset złotych. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by zadbać o bezpieczeństwo wyświetlacza.

Czego powinna używać każda osoba, której zależy na bezpieczeństwie smartfona? Solidnej obudowy i mocnego szkła hartowanego. Jeśli chodzi o obudowę, nie musimy martwić się tym, że jakkolwiek oszpeci ona nasz telefon – dziś mamy do wyboru całe mnóstwo wzorów i kolorów. Możemy wybrać case w naszych ulubionych odcieniach, z dopasowanym motywem lub przezroczysty, którego nie będzie nawet widać.

Wiele osób waha się w przypadku szkła hartowanego, obawiając się, że pogorszy ono komfort korzystania z urządzenia. Nic bardziej mylnego – dziś szkła hartowane są opracowywane tak, że nie widzimy różnicy między nimi, a właściwym ekranem. Nie ma potrzeby mocniejszego dociskania palca do powierzchni, by wszystkie funkcje działały, jak należy.

Kondycja baterii zależy od ciebie

Każdy z nas zmagał się kiedyś z kiepską kondycją baterii. Wiadomo, że po kilku latach użytkowania akumulator nie będzie działał, jak nowy, ale są pewne zachowania, dzięki którym możemy opóźnić proces jego starzenia się.

Przede wszystkim należy pamiętać, że wpływ na baterię mają warunki pogodowe – nie powinna ona przebywać zbyt długo ani na mrozie, ani w upale. Nie oznacza to, że możemy użytkować smartfony wyłącznie w domu; po prostu nie zostawiajmy ich np. przy oknie, gdy na zewnątrz skrzypi mróz. Jeżeli nasz smartfon nagminnie musi zmagać się ze skrajnymi warunkami atmosferycznymi, dobrze będzie zaopatrzyć się w chroniące przed nimi akcesoria, np. etui z klapką lub tzw. kaburę.

Ładując baterię, pamiętajmy, że pozostawienie jej podłączonej na dłużej nie sprawi, że będzie bardziej naładowana, jeśli osiągnęła już poziom 100 procent. Zdaniem ekspertów, lepiej zresztą unikać zarówno pełnego naładowania, jak i pełnego rozładowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne