Strona głównaTechnologieJak ułatwić seniorom kontakt z najbliższymi? Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając...

Jak ułatwić seniorom kontakt z najbliższymi? Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając telefon dla osób starszych

W dzisiejszych czasach mamy coraz mniej czasu na życie towarzyskie. Ciągła pogoń za sukcesem zawodowym oraz nadmiar obowiązków sprawiają, że ledwo znajdujemy czas na relaks i zapominamy o najważniejszej wartości w życiu jaką jest rodzina. O ile z niektórymi członkami rodziny budujemy kontakt poprzez rozmowy telefoniczne i spotkania na videoczatach, to zapominamy o osobach, które na takie formy kontaktu nie są przygotowane, a mowa tu o seniorach naszego rodu. Dziadkowie często stronią od nowinek technologicznych przez co coraz trudniej utrzymać nam z nimi kontakt na bardzo dobrym poziomie, a to prowadzi do osłabienia łączącej nas więzi. W tej sytuacji istnieją dwa proste rozwiązania mianowicie wystarczy wygospodarować odrobinę czasu w ciągu tygodnia i spędzić go z naszymi staruszkami. Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, ponieważ bliskie Ci osoby są od Ciebie oddalone o przyprawiającą o ból głowy liczbę kilometrów podaruj im smartfon, który ułatwi Wam prowadzenie relacji na odpowiedniej płaszczyźnie.

Telefon dla dziadków – jaki model wybrać?
Pamiętajmy, że jeśli dziadkowie dotychczas nie korzystali z telefonu komórkowego trudno będzie im nauczyć się korzystania z modeli, które wyposażone są w coraz to nowsze i skomplikowane funkcje. Musimy więc wybrać telefon, który cechować się będzie przejrzystym interfejsem oraz odpowiednim systemem operacyjnym. Pamiętajmy również o dopasowanej do potrzeb wielkości wyświetlacza oraz o ekranie, który nie będzie sprawiał naszym dziadkom problemów ze wzrokiem. Więcej wskazówek znajdziesz na stronie https://www.web-news.pl/smartfon-dla-seniora-na-co-zwrocic-uwage/.

Kamerka internetowa – gadżet łatwy w obsłudze
Jeśli Twoi dziadkowie bez problemu nadążają z rozwojem technologii, pójdź o krok dalej i zamontuj w ich domu kamerkę internetową. Dzięki temu gadżetowi będziecie mogli nie tylko słyszeć swój głos, ale także widzieć się w ekranie monitora! Jeśli nie wiesz jednak, które urządzenie wybrać skorzystaj z informacji dostępnych w internecie https://gamedot.pl/article,publicystyka,kupujemy-kamere-internetowa-na-co-zwrocic-uwage. Po udanych zakupach już tylko jeden krok dzieli Cię od przyjemnych rozmów z najbliższymi. Zacznij myśleć o tematach do rozmów! Babcia chętnie wysłucha pomysłów związanych z ogrodem, a dziadek? Może zaproponujesz mu zmianę sposobu pielęgnacji twarzy po goleniu? http://magazynvip.pl/dbac-o-skore-twarzy-goleniu/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne