Zaprogramuj swoją przyszłość

0
748

Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia internet całkowicie opanował wiele aspektów codziennego życia. Ponadto jest już szeroko wykorzystywany w biznesie i handlu, a oprócz klasycznych stron internetowych, równie dużą popularnością cieszą się serwisy społecznościowe. Oznacza to, że rynek pracy potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, przed którymi internet nie ma żadnych tajemnic. Jedną z najlepiej opłacanych grup w tej branży są programiści. 

Czym zajmuje się programista?

Osoby, które wykonują zawód programisty, są odpowiedzialne przede wszystkim za tworzenie przeróżnych systemów i aplikacji informatycznych. Zalicza się do tego m.in. tworzenie stron www, projektowanie aplikacji internetowych i mobilnych, opracowywanie gier komputerowych itd. Zarobki są uzależnione od kwalifikacji i talentu konkretnego programisty, ale nawet podstawowe stawki zaczynają się na poziomie powyżej średnich zarobków w Polsce.

Jak zostać programistą?

Opanowanie tego kunsztu wymaga nie lada doświadczenia, które na niewiele się zda, jeżeli nie zostało wypracowane na solidnym fundamencie. Po pierwsze konieczna jest znajomość języka angielskiego, a do tego wielu innych języków informatycznych (np. HTML). Do tego przyda się podstawowa wiedza z zakresu matematyki i informatyki. Większość tych kwalifikacji można zdobyć w trakcie studiów na politechnice, a dobrym wprowadzeniem może okazać się np. technikum informatyczne.

Pewnych umiejętności można wyuczyć się samemu albo z pomocą internetu. W sieci da się odnaleźć mnóstwo sprawdzonych podręczników i cyklów szkoleniowych, których ukończenie może w pewnym stopniu poszerzyć wiedzę kursanta i umożliwić mu tworzenie prostych treści. Oprócz tego w wielu miastach funkcjonują ośrodki, które organizują szkolenia w tej dziedzinie.

Największą popularnością cieszy się zdecydowanie tworzenie witryn internetowych, co wynika z wysokiego popytu na te usługi. Amatorzy nie osiągną poziomu zarobków profesjonalistów, lecz zawsze jest to jakiś sposób na podreperowanie budżetu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.