Strona głównaTechnologieBubble i Webflow - porównanie technologii

Bubble i Webflow – porównanie technologii

Tworzenie stron internetowych i aplikacji mobilnych to obecnie działania, które są najczęściej realizowane przez programistów, ale też developerów no code. Zbudowanie funkcjonalnej strony internetowej lub aplikacji biznesowej nie musi wiązać się już z ogromnymi kosztami przedsięwzięcia oraz czasem realizacji, który często sięgał dotychczas nawet kilku długich miesięcy. Sprawdź technologie Bubble i Webflow – dowiedz się, jak szybko tworzyć funkcjonalne aplikacje i strony internetowe.

Bubble vs Webflow – czym są te dwie platformy no-code?

Bubble to serwis, który pozwala na tworzenie w pełni funkcjonalnych aplikacji webowych. Warto zaznaczyć, iż Bubble umożliwia dodanie własnego kodu do aplikacji, który sprawi, że ta będzie jeszcze lepsza w finalnej wersji. Bubble pozwala też na wdrożenie integracji przez API oraz customowy kod. Dzięki temu nowoczesne aplikacje można rozbudować o dodatkowe funkcjonalności, które nie zostały przewidziane na etapie wstępnego projektowania aplikacji.

Webflow to innowacyjny program do tworzenia witryn sieciowych opierający się na prostym kreatorze, który nie wymaga znajomości kodowania stron internetowych. Przyjemny interfejs ułatwia kreowanie stron www, czyli: platform e-commerce, blogów oraz działań polegających na przenoszeniu niemalże każdego biznesu do internetu. Ten program posiada bardzo dobry system CMS, który ma wbudowane edytory treści.

Webflow – wady i zalety

Jeśli chodzi o platformę Webflow konkurencja jest spora, ale to rozwiązanie ma wiele pozytywnych cech, co przekłada się na spore zainteresowanie jego możliwościami. Podstawowe atuty Webflow to funkcjonalność, łatwość zarządzania treścią, a także niskie koszty utrzymania tworzonych projektów. Dodatkowe opcje eksportu kodu pozwalają na przeniesienie witryny na inne rozwiązania projektowe. Oczywiście Webflow ma również pewne minusy, a mianowicie: ograniczenia w kwestii zaawansowania projektów, co wymaga posiadania wiedzy programistycznej, aby dopisać kilka dodatkowych linijek kodu. Według opinii wielu specjalistów Webflow to ścisła czołówka jeśli chodzi o platformy niskokodowe – no code.

Bubble – wady i zalety

Platforma Bubble przeznaczona jest do budowania kompleksowych aplikacji webowych oraz PWA. Jej główne cechy to tysiące gotowych rozwiązań (plugin’ów) do integracji usług, liczne materiały szkoleniowe dla osób korzystających z serwisu, a także przystępne ceny usług. Warto dodać, że przy pomocy Bubble zaprojektujesz zarówno cały frontend, jak i backend aplikacji biznesowej. Pewne minusy Bubble to brak opcji wyboru regionalizacji danych oraz brak opcji przeglądania zmian w kolaboracji z innymi użytkownikami – to nieco utrudnia pracę zespołu projektowego. Do budowy zaawansowanych aplikacji no code Bubble to obecnie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku.

Podsumowując konkurencję – Bubble vs Webflow śmiało można powiedzieć, iż każda z platform jest dobrym wyborem, w zależności od tego, jakie są oczekiwania odnośnie tworzonych aplikacji lub stron internetowych. Bubble to narzędzie do zaawansowanych aplikacji, które daje duże możliwości rozwoju, natomiast Webflow doskonale sprawdza się podczas budowania funkcjonalnych stron internetowych z opcją wykorzystania własnoręcznie napisanego kodu lub skryptów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne