Strona głównaTechnologieNa co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe

Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe są produktem elektronicznym, który stał się hitem na rynku elektroniki użytkowej. Brak ciągnących się kabli sprawia, że jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także modne. Słuchawki włożone do uszu według powszechnej opinii po prostu wyglądają całkiem estetycznie i nieco futurystycznie. Poza tym coraz częściej nawet te modele, które są z przeciętnej półki cenowej, oferują bardzo przyzwoitą jakość dźwięku, która niczym nie ustępuje słuchawkom przewodowym. Jednak mimo że coraz więcej modeli to naprawdę bardzo przyzwoity sprzęt, nie każde bezprzewodowe słuchawki są gwarancją udanego zakupu. Dlatego wychodząc temu zagadnieniu naprzeciw, w niniejszym artykule przedstawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek bezprzewodowych.

Wybierz standard Bluetooth 5.0

Należy wiedzieć, że słuchawki bezprzewodowe działają w oparciu o technologię Bluetooth. Tutaj trzeba odnotować, że Bluetooth jest technologią, która jest dostępna w różnych standardach. Najnowsza wersja Bluetooth 5.0 pozwala na dwukrotnie szybszy transfer niż Bluetooth 4.0 oraz na znacznie wysyłanie i odbieranie większych ilości danych. Dlatego warto wybrać słuchawki zgodne z tym standardem. Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że nie każdy telefon lub urządzenie do odtwarzania muzyki jest zgodne ze standardem Bluetooth 5.0, dlatego przed zakupem słuchawek trzeba to koniecznie sprawdzić.

Wybierz odpowiedni typ słuchawek

Warto zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są słuchawki bezprzewodowe douszne oraz dokanałowe. Różnica pomiędzy jednymi i drugimi polega na ich konstrukcji. Słuchawki douszne bezprzewodowe leżą w małżowinie usznej. Natomiast słuchawki dokanałowe są wkładane do kanału słuchowego. Niektórzy preferują słuchawki douszne, bo uważają, że są wygodniejsze. Inni natomiast wolą słuchawki dokanałowe ze względu na to, że mocno trzymają się w uchu podczas uprawiania sportu i według niektórych oferują nieco inne doznania dźwiękowe. W kwestii wyboru typu konstrukcji słuchawek opinie bywają mocno zróżnicowane, dlatego zdecydowanie trzeba pomyśleć nad dopasowaniem tej kwestii do swoich indywidualnych preferencji.

Sprawdź opinie, recenzje i rankingi

Poszukiwanie recenzji i opinii w Internecie to strategia, która w przypadku niektórych produktów ma większy, a w przypadku innych – mniejszy sens. Jednak gdy mówimy o elektronice użytkowej, wydaje się, że poczytanie opinii jest przysłowiowym „must have”. Producenci słuchawek stale wypuszczają na rynek nowe modele. Również cena elektroniki potrafi się mocno zmieniać w czasie. Dlatego zawsze przed zakupem trzeba posprawdzać aktualne rankingi i recenzje. Poza opisowymi opiniami i recenzjami bardzo pomocne są także videorecenzje, których jest coraz więcej np. na YouTubie. Trzeba jednak zachować własny zdrowy rozsądek i nie kierować się wyłącznie tym, co zostało wygłoszone w jednej lub drugiej opinii. Swoje zdanie na temat produktów trzeba budować samodzielnie poprzez sumowanie wniosków z różnych recenzji.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne