Strona głównaTechnologieIle kosztuje aplikacja mobilna?

Ile kosztuje aplikacja mobilna?

Jeśli szukasz informacji na temat kosztów związanych z wykonaniem aplikacji mobilnej to zapraszamy do lektury. W niniejszym artykule przedstawiamy odpowiedź na tytułowe pytanie – ile kosztuje aplikacja mobilna?

W celu poznania orientacyjnej wyceny z reguły potrzebna jest rozmowa wypełnienie briefu

Najczęściej koszt chcemy poznać jak najszybciej. Jednak po krótkim researchu niemal każdy dochodzi do wniosku, że jest to produkt, który jest wyceniany bardzo indywidualnie i jednym sposobem na poznanie w miarę przybliżonej wyceny jest wejście w rozmowy z ewentualnymi wykonowcami. Z reguły niezbędne jest także wypełnienie krótkiego birefu, który przedstawia ogólny zamysł na aplikacje oraz zawiera w sobie co najmniej wstępne wymagania funkcjonalne.

Przykładowe ceny

Najtańsze aplikacje wykonywane przez freelancerów lub małe firmy można uzyskać już za kilka tysięcy złotych. Natomiast topowe aplikacje rozwijane przez zespół programistów mogą kosztować nawet kilka milionów. Żeby jednak rozbieżność nie była aż tak duża należy przyjąć, że tanie aplikacje zaczynają się od kwot rzędu 20 tysięcy złotych, natomiast dopracowane projekty, które mają w sobie coś innowacyjnego to raczej koszt kilkukrotnie wyższy. Cena aplikacji w zależności od polityki cenowej jaką preferuje określony software house, może być rozliczana na podstawie zasady time and material lub można poprosić o wycenę na zasadzie fixed price.

Jakie aspekt mają wpływ na cenę?

  • Ilość oraz rodzaj funkcjonalności, stopień skomplikowania procesów, które są obsługiwane przez apkę;
  • Wykorzystane technologie;
  • Dopracowanie w zakresie UX oraz UI;
  • Dopracowanie w zakresie wydajności;
  • Sposób organizacji pracy (np. ile warsztatów jest przeprowadzonych przed rozpoczęciem prac programistycznych, czy jest wykonywana wersja MVP – Minimum Viable Product, ile poprawek przewidziano w ramach wstępnej wyceny itd.);
  • W niektórych przypadkach w cenę aplikacji może wchodzić także promocja gotowego projektu (wdrożenie strategii maretingowej).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne