Strona głównaUncategorizedPopularne metody ochrony roślin

Popularne metody ochrony roślin

Ochrona roślin to praktyka zarządzania pogodą, chwastami, szkodnikami i chorobami, które niszczą lub hamują wzrost owoców, warzyw i innych roślin ogrodniczych.

Właściwa ochrona upraw jest ważna, aby uzyskać rośliny wyższej jakości przy minimalnym marnotrawstwie i wysiłku. Ten wzrost wydajności prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na ziemię, wodę i siłę roboczą pod uprawy roślin spożywczych. Przy mniejszym użytkowaniu gruntów zachowana jest różnorodność biologiczna i emitowane są mniejsze ilości gazów cieplarnianych. Zapewnia również, że więcej żywności dociera do sklepów i rynków w dobrym stanie, co pomaga utrzymać niskie ceny. Gdybyśmy przestali stosować niektóre z bardziej powszechnych metod ochrony roślin w przypadku upraw owoców i warzyw, wybór żywności dostępnej na poziomie lokalnym byłby znacznie mniejszy. Globalne zyski spadłyby o około jedną trzecią.

Popularne warzywa byłyby łatwo dostępne tylko w niektórych regionach w wygórowanych cenach i wątpliwej świeżości oraz jakości.

Istnieją trzy główne podejścia do skutecznej ochrony roślin, każde stosowane z różnym powodzeniem; środki oparte na pestycydach, biologiczna kontrola szkodników i metody barierowe. Środki oparte na pestycydach są stosowane w celu niszczenia szkodników ogrodowych. Herbicydy są używane do niszczenia niepożądanych roślin, na przykład jako opryski na chwasty, insektycydy stosuje się do zabijania owadów, a fungicydy do niszczenia grzybów, z których niektóre mogą powodować poważne szkody w rolnictwie. Biologiczna ochrona przed szkodnikami polega na zwalczaniu owadów, chwastów i chorób za pomocą innych żywych organizmów. Przykładowo populacja biedronki może być hodowana lub utrzymywana w celu zwalczania mszyc w ogrodzie. Posiadanie dobrej populacji pożytecznych owadów zabierze wiele ciężkiej pracy nad kontrolą szkodników. Metody barierowe to wszystko, co skutecznie tworzy barierę między roślinami a szkodnikami, pogodą lub chorobami. Należą do nich siatka na motyle i ptaki, kołnierze roślinne i włóknina ogrodowa. Elektroniczne środki odstraszające szkodniki również należą do tej kategorii, ponieważ tworzą niewidoczną zaporę, przykładowo przed kretami i nornicami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne