Strona głównaTechnologieProfesjonalne znakowanie towarów

Profesjonalne znakowanie towarów

Profesjonalne znakowanie towarów

Producent, sprzedając swój towar daje na niego gwarancję trwającą ustalony okres. Naprawy gwarancyjne stanowią często spory procent kosztów firmy. To naturalne, że jeśli urządzenie było użytkowane zgodnie z instrukcją, to konsument powinien otrzymać pomoc od producenta. Zdarza się jednak, że kupujący naruszyli umowę gwarancyjną, np. poprzez nieautoryzowane naprawy lub modyfikacje. Takimi sytuacjom mają zapobiec etykiety zabezpieczające (gwarancyjne). Jednym z ich producentów jest firma Brady założona w 1914 r.

Etykiety zabezpieczające wykorzystywane są do ochrony przed oszustwami gwarancyjnymi, m.in. mają chronić produkt przed naprawami i przeróbkami wykonywanymi przez kupujących. Dzięki nim producent wie, kiedy użytkownik próbował naprawiać coś na własną rękę i mógł uszkodzić towar. Etykiety zabezpieczające mają różne właściwości, dostosowane do oklejanego produktu np. mogą być wrażliwe na wodę (dzięki temu widać czy urządzenie elektroniczne zostało zalane i nie działa właśnie przez to). Niektóre ulegają zniszczeniu, gdy ktoś próbuje je usunąć. Z kolei inne są trudne do usunięcia (mają za zadanie utrudnić późniejszą dystrybucję skradzionego przedmiotu). Etykiety zabezpieczające powinny umożliwiać łatwe stwierdzenie czy ktoś nie próbował przy nich manipulować. Istnieją też etykiety, które ulegają zniszczeniu po otwarciu kontenera handlowego. Tego typu etykiety gwarancyjne produkuje firma Brady, której oferta na rynku polskim jest dostępna dzięki PB Technik.

Oferta PB Technik

PB Technik (strona www pbtechnik.com.pl ) to firma, która działa na rynku polskim już od przeszło 27 lat. Oferuje szeroką gamę maszyn, narzędzi i materiału takich marek jak Bernstein, ATX, ASYS, Cogiscan, Ersa, Elma, Essegi Systems, Juki, Semco, Simco-ion, Treston, Techcon Systems, Virtual Industries i innych. Dzięki własnemu magazynowi PB Technik skraca czas oczekiwania na zamówienie do koniecznego minimum. W ofercie tej firmy znajdziemy maszyny do montażu powierzchniowego, formowania wyprowadzeń elementów elektronicznych, dozowniki klejów, systemy mycia szablonów, płytek, palet do agregatów lutowniczych, a także pasty i kleje do montażu, topniki, środki myjące (przyjazne dla środowiska), igły testowe. Jako członek IPC PB Technik prowadzi szeroki wachlarz szkoleń, mających podnieść kwalifikacje pracowników na różnych stanowiskach (m.in. operatorów i koordynatorów ESD). Szkolenia przeprowadzane są w Warszawie, w siedzibie PB Technik, ale także w miejscach wyznaczonych przez klientów (jeśli infrastruktura spełnia odpowiednie wymagania, a na szkoleniu jest wystarczająca liczba szkolonych osób).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne