Strona głównaUncategorizedWykorzystanie nowoczesnych środków ochrony roślin w rolnictwie

Wykorzystanie nowoczesnych środków ochrony roślin w rolnictwie

Rozwój roślin na różnych etapach może być zagrożony poprzez wiele czynników które nie sprzyjają rozrostowi, wówczas można uzyskać plony które nie są satysfakcjonujące.

Dlatego też należy obserwować rośliny, w przypadku wykrycia zagrożenia należy od razu zareagować. Mogą być to przykładowo insekty, w Polsce dość znana jest przykładowa stonka ziemniaczana która żywi się liśćmi ziemniaka powodując mniejsze plony, roślina która pozbawiona jest liści nie będzie rozwijała się w sposób odpowiedni.

Co zagraża roślinom uprawnym?

Oczywiście mogą być to także inne problemy związane przykładowo z grzybami, mogą one atakować różne części rośliny, poczynając od układu korzennego poprzez łodygę, na liściach kończąc. W tym wypadku możemy zauważyć różnego rodzaju zmiany, mogą być to różnego rodzaju naleciałości, które możemy wykryć na powierzchni rośliny, często także zmienia ona barwę czy też obsycha w charakterystyczny sposób. Możemy stosować środki które będą przeciwdziałały rozwojów grzybów, w odpowiedni sposób chroniąc nasze rośliny, nasze uprawy.W różnych uprawach znajdziemy również chwasty, są to rośliny które rosną w towarzystwie roślin uprawnych. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku będą one konkurowały o wodę, chwasty które szybko wzrastają przed roślinami uprawnymi będą także zasłaniały światło, pobierały składniki mineralne z gleby. Obecnie stosowane fungicydy mogą niszczyć chwasty na różnych etapach rozwoju, poczynając już od wczesnej wiosny, w tym przypadku powinniśmy wykonać opryski przedwschodowe. Dzięki temu będziemy mogli przykładowo wstrzymać wzrost, kiełkowanie chwastów, dając większe możliwości roślinom uprawnym. Oczywiście obecnie stosowane środki są ukierunkowane na dany problem, nie wyrządzają szkód roślinności, są one także bezpieczne dla zwierząt domowych. Z pewnością środki ochrony roślin pozwalają rolnikom uzyskać wysokie plony, mogą być to oczywiście różnego rodzaju opryski które będziemy stosowali w różnych odstępach czasu. Obecnie stosowane preparaty są bardzo skuteczne i pozwalają łatwo pozbyć się problemu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne