Strona głównaTechnologieZ jakich powodów klienci odwiedzają salon GSM?

Z jakich powodów klienci odwiedzają salon GSM?

Z jakimi problemami technicznymi najczęściej mierzą się punkty GSM? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule, jednocześnie przedstawiamy jakich usług możemy się spodziewać w typowym serwisie GSM.

Szybka ochronna, zakup nowej obudowy oraz zakup kart pre-paid

Najczęściej zgłoszenie dotyczy problemu z trywialnym zadaniem jakim jest naklejenie szybki ochronnej. Klienci często boją się samodzielnie zaaplikować szybkę w telefonie obawiając się uszkodzenia szybki. Doświadczony specjalista rzeczywiście z reguły nieco lepiej sobie radzi z tym zadaniem. Jednak trzeba zauważyć, że większość serwisów pobiera opłatę za naklejenie szybki i nie jest to usługa gratisowa nawet dla tych klientów, którzy w danym serwisie zakupią szybkę.

Poza tym klienci często odwiedzają serwis GSM w celu zakupu obudowy oraz drobnych urządzeń komplementarnych takich jak słuchawki lub ładowarka.

Niektóre salony GSM prowadzą sprzedaż doładowań pre-paid z czego również korzysta wielu klientów.

Z jakimi naprawami najczęściej muszą zmierzyć się serwisy GSM?

Ciężko wskazać jedną usterkę, która jest najczęstsza. Jeśli można w tej kategorii umieścić wszelkiej maści problemy wydajnościowe to raczej właśnie problemy wydajnościowo-softwareowe będą na pierwszym miejscu. Przede wszystkim smartfony miewają problemy z wydajnym działaniem ze względu na zainstalowanie szkodliwych aplikacji lub przekroczenie dostępnej pamięci. Zdarza się, że telefon ma starą wersję systemu operacyjnego i w efekcie w sposób naturalny pojawiają się problemy wydajnościowe przy używaniu nowocześniejszych aplikacji.

Na drugim miejscu można postawić wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Zalanie telefonu lub zbicie ekranu to klasyka, która nigdy nie opuści serwisów GSM.

Ponadto, usterki z jakimi mierzą się salony to między innymi:

  • Problem z błędnie działającą kartą SIM, słaby zasięg
  • Problem z panelem dotykowym,
  • Kłopoty z ładowaniem oraz rozładowującą się baterią,
  • Niedziałający mikrofon, panel aparatu fotograficznego, niedziałający głośnik itd.

Więcej na temat usług dostępnych w salonach GSM można przeczytać na: salon GSM Gdańsk Wrzeszcz

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne