Strona głównaTechnologieCo to jest WordPress?

Co to jest WordPress?

Na pewno zastanawiałeś się nieraz, aby stworzyć swoją stronę internetową. Jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z jej budowaniem, i szukałeś odpowiednich narzędzi, natrafiłeś na nazwę WordPress. Co to jest WordPress?

WordPress to nic innego jak system, który opiera się na zarządzaniu treścią (CMS). System zarządzający treścią ma na celu udostępnienie platformy, która pomoże Ci w sposób intuicyjny stworzyć własnego bloga, zrobić rozbudowaną stronę internetową, uruchomić sklep lub po prostu mieć wizytówkę stronę Twojej firmy.

Dlaczego strona internetowa jest taka ważna

Pomyśl sobie, jesteś klientem i szukasz usługi, która będzie dedykowana dla Twoich potrzeb. Przeglądasz oferty, ale chcesz osobiście zapoznać się z tym, co usługodawca ma do zaoferowania. Możesz wejść na jego fanpage, możesz porozmawiać z nim telefonicznie, ale czy strona internetowa nie budzi większego zaufania? Strona to wizytówka naszej osoby, firmy oraz działań. Strona jest poniekąd naszym reprezentantem. Ważne zatem jest, nie zadawać sobie pytań ”co to jest WordPress?” tylko zapoznać się z dalszą częścią artykułu i działać!

Od czego zacząć budowanie własnej strony na WordPressie

Pamiętaj, że w WordPress masz styczność z dwiema formami tej usługi. Pierwszą jest wordpress.com a drugą wordpress.org, czym one się różnią?

WordPress.com ma na celu stworzenie bloga, dzięki któremu będzie na bieżąco uzupełniał swoimi pomysłami, artykułami, wpisami. Nie ponosisz dodatkowych kosztów, ponieważ masz dużo ograniczeń. Jednym z nich jest brak ingerencji we wszystkie przydatne narzędzia, a drugi minut stanowi fakt, że nie masz swojej własnej nazwy , gdyż zawsze witryna będzie się kończyć adresem wordpress.com, nie jest to niestety profesjonalne. Natomiast za własną identyfikację trzeba całkiem sporo zapłacić.

WordPress.org jest już swoistym kombajnem możliwości. Tutaj masz do wyboru całkowite zarządzanie swoją stroną internetową. Strona internetowa jest Twoją wybraną nazwą z końcówką globalną, europejską, polską i regionalną. Możesz instalować wtyczki, aktualizować je. Wystarczy tylko zakup odpowiedniej domeny i dobór serwera.

Jeżeli stawiamy tu na profesjonalizm i chcemy zbudować swoją stronę dopasowaną całkowicie do naszych pomysłów, skupmy się na podstawowych narzędziach, które będą przydatne do utworzenia strony.

WordPress pozawala na pełną automatyzację strony internetowej, co bardzo ułatwia pracę. Do automatyzacji strony wykorzystuje się wtyczki, o których więcej można poczytać na https://adcorso.pl/wtyczki-do-automatyzacji-wordpressa/.

Na samym początku potrzebujesz domeny i serwera. Domena to nic innego jak unikatowa nazwa w sieci. Identyfikujesz tym samym z nią swoją markę, swoją osobę, bądź specyfikę, jaką utrzymujesz w swoich działaniach. Kiedy masz już wybraną nazwę domeny z odpowiednią jej końcówką, przechodzisz do wyboru serwera u usługodawcy. Serwer inaczej hosting to powierzchnia dyskowa, której zadaniem jest lokacja Twojej strony internetowej. Dzięki serwerowi możesz przechowywać swoje pliki, tworzyć skrzynki pocztowe dla siebie i swojego zespołu. Jeżeli będziesz już tworzyć swój content, to wysyłka newslettera, tworzenie bloga, reklamowanie strony, korzystanie z danych jest nieodzownym elementem posiadania serwera.

Jednakże gdybyś nie chciał zawracać sobie głowy wszystkimi sprawami związanymi z budową oraz wdrożeniem strony internetowej to warto wszystko zlecić profesjonalistom. Jeden z nich działa pod adresem www.adcorso.pl warto zajrzeć, jeśli chce się mieć tanią profesjonalną stronę internetową.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne