Strona głównaTechnologieDomofony IP / SIP: wybierz, skonfiguruj

Domofony IP / SIP: wybierz, skonfiguruj

Domofon IP / SIP może być prosty lub zaskakująco złożony. Co można ograniczyć, a czego nie zaniedbywać: informacje od ekspertów branżowych.

Technologie cyfrowe szybko przenikają wszystkie sfery naszego życia. Domofony analogowe i inne interkomy przez długi czas nie spełniają wymagań współczesnych konsumentów. Zastępują je bardziej funkcjonalne, a czasem bezpieczniejsze rozwiązania techniczne. Co więcej, ich koszt jest co roku aktywnie obniżany. Bardzo często wszystko, co nowe, w tym obiecujące nowinki technologiczne, budzi nieufność lub początkowo odstrasza użytkownika swoją pozorną złożonością. Bardzo szybko decyzja się zakorzenia i wszyscy razem myślimy: „Jak sobie radziliśmy bez niej wcześniej?”.

Dzisiaj postaramy się wyjaśnić jeden z tak innowacyjnych obszarów, jak domofon IP / SIP, a także odpowiedzieć na główne pytania właścicieli wiejskich domów, którzy zwrócili uwagę na takie rozwiązanie:

  • Co to jest domofon IP i jakie są jego zalety?
  • Co powinno być zawarte w pakiecie interkomowym IP/SIP?

Całkowicie zastępując funkcje klasycznych domofonów analogowych (w obliczu dobrze znanego interkomu audio i wideo), domofony IP służą do przesyłania głosu i obrazu przez lokalne sieci komputerowe oraz Internet. Jednocześnie są w stanie stać się częścią nowoczesnej przestrzeni telekomunikacyjnej, począwszy od poziomu sieci komputerowej wewnątrz domu, a skończywszy na sieciach ogólnomiejskich. W rezultacie właściciel takiego systemu otrzymuje zasadniczo inny poziom możliwości i wygodne „żetony”.

Nowoczesny system domofonowy IP jest najczęściej reprezentowany przez dwa główne typy sprzętu:

Panele wywołujące, czyli takie, które montuje się na drzwiach, bramie lub wejściu. Są to jeden subskrybent i wielu subskrybentów.

Monitory lub tuby wewnętrzne – te urządzenia są instalowane wewnątrz domu i są przeznaczone do odbierania połączeń wideo lub audio z panelu na bramie lub bramie. Zróbmy od razu rezerwację, że zarówno smartfon, jak i dowolny telefon IP może pełnić rolę urządzenia abonenckiego w przypadku zwykłego interkomu IP.

Jest to pewien minimalny zestaw, który pozwoli nam zadzwonić do abonenta i odebrać połączenie. Co więcej, pojęcie ograniczeń terytorialnych w domofonie IP po prostu nie istnieje. Panel wywoławczy może stać w jednym mieście, a monitor IP w innym i nie wpłynie to w żaden sposób na jakość pracy, jeśli kanał internetowy ma odpowiednią przepustowość.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne