Strona głównaTechnologieDron do 500 zł - jak wybrać i czy warto zdecydować się...

Dron do 500 zł – jak wybrać i czy warto zdecydować się na taki zakup?

Tani dron to opcja, nad którą zastanawia sie spora ilość ludzi. Jakie drony do 500 zł kupić, czy w ogóle warto się na niego zdecydować, a jeśli tak, to w jaki sposób wybrać ten rzeczywiście opłacalny? Takie pytania pojawiają się na forach oraz grupach dyskusyjnych coraz częściej – szacuje się, że przynajmniej raz na tydzień. Wiele osób czuje sie zmęczonych tymi powtarzającymi się pytaniami, zmęczonych odpowiadaniem – dlatego postanowiliśmy przedstawić najważniejsze informacje w tym aspekcie, zebrać je w jedno miejsce i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Najważniejsze informacje, czyli drony od podstaw

Pierwsza poruszana na forach kwestia to pytanie, dla kogo właściwie skierowane są drony do 500 zł? Nie ulega wątpliwości, że jest to po prostu zabawka, która może służyć nauce latania. Wydając taką kwotę nie należy spodziewać sie cudów, ale też jest to bardzo dobry wstęp do przygody z dronami i pasji, którą rzeczywiście można fajnie rozwijać.
Wygląda na to, że najlepsze drony do 500 zł do nauki latania to takie z przedziału od 400-500 zł. Czy można kupić drony taniej? Oczywiście, ale w takim wypadku należy liczyć sie z faktem, że będą to niskiej jakości odpowiedniki, które bardziej udają rzeczywiście dobre drony niż faktycznie nimi są. Lepiej jest zainteresować się dronami do 500 zł i we wskazanym przedziale cenowym, jeśli chce się mieć z tego gadżetu prawdziwą przyjemność.

Drony – informacje techniczne

W przypadku dronów do 500 zl istotny jest czas lotu oraz maksymalny zasięg – nie można liczyć tutaj na więcej niż około 8-10 minut lotu oraz maksymalny zasięg 100 m. Zazwyczaj jest to mniej, ale dla osoby początkującej jak najbardziej wystarczy. Warto wspomnieć, że zaczynając przygodę z dronami lub innymi zdalnie sterowanymi modelai, nie zaleca się zaczynać od drogich sprzętów. Te owszem, oferują lepsze wrażenia z samego lotu oraz dużo więcej opcji, takich jak chociażby autonomiczne śledzenie osoby czy lot z omijaniem przeszkód, to jednak nie są tak solidne, aby przetrwać upadek lub pierwsze loty amatora (a naprawa takich dronów jest o wiele kosztowniejsza). Dlatego wszyscy specjaliści zalecają, aby przygodę z dronami zacząć od tańszych modeli.
Wracając do parametrów baterii podanych przy opisie danego egzemplarza drona (dotyczy to zarówno dronów droższych., jak i tych tańszych) – do opisu producenta w tych sprawach należy podchodzić z rezerwą i zawsze mieć na uwadze, że są to maksymalne, zazwyczaj zawyżone parametry, licząc się z tym, że tak naprawdę czas i zasięg będzie nieco mniejszy. Czy części są wymienne? Czasami tak, ale należy to sprawdzić przed kupnem.
Podsumowując, drony do 500 zł jak najbardziej są godne uwagi, ale jest to produkt dla totalnych amatorów, dla których ta zabawa ma być albo początkiem, albo po prostu się na takim momencie skończyć. W razie czego nie zostanie wydana fortuna, a taki dron zawsze można sprzedać.

Sprawdź ofertę dronów w sklepie eF3M.pl, i sam się przekonaj do tych latających zabawek

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne