Streaming online

Transmisje online są coraz bardziej popularne. Za tym sukcesem w dużej mierze stoją duże platformy społecznościowe takie jak YouTube, Facebook lub Twitch za pomocą których niemal każdy może prowadzić transmisje na żywo. Strumieniowy przesył danych jest bardzo popularny nie tylko w świecie rozrywki (np. transmisje LIVE z gier komputerowych) lecz także w świecie nauki i biznesu. Szczególnie teraz gdy praca zdalna jest tak bardzo popularna wiele spotkań biznesowych, konferencji, kongresów oraz szkoleń odbywa się zdalnie co bez wątpienia ma wpływ na popularyzacje różnorodnych technologii do strumieniowego przesyłu danych.

Profesjonalny streaming online

Bariera wejścia w świat streamowania online jest bardzo mała. Praktycznie każdy może założyć konto na wybranej platformie i rozpocząć streaming online. Natomiast jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Jest znaczna różnica pomiędzy amatorskim streamingiem wykonanym amatorską kamerką a profesjonalną transmisją. Jakich benefitów możemy się spodziewać wybierając agencję zamiast samodzielnego streamowania?

Popularnym rozwiązaniem stosowanym przez profesjonalistów jest tworzenie studia telewizyjnego, w którym są prowadzone rozmowy z zaproszonymi gośćmi, konkursy dla widzów oraz prezentacje/reklamy wybranego produktu/usługi. Ponadto, decydując się na profesjonalną agencję streamingową możemy się spodziewać prawidłowego skoordynowania obrazu z kilku kamer. Wysokiej jakości oprawa i montaż znacznie wpływają na odbiór transmisji, co bez wątpienia zauważają i doceniają widzowie.

Przykładem profesjonalnej firmy oferującej kompleksową obsługą streamingu online jest https://linetv.pl/

Na jakich platformach można relacjonować streaming online?

Najpopularniejsze platformy to oczywiście Facebook oraz YouTube. Natomiast w branży gier oraz szeroko pojętej rozrywki rekordy popularności bije Twitch.

W przypadku transmisji o charakterze biznesowym lepiej sprawdzają się platformy dedykowane do webinarów oraz spotkań online. Przykładem jest polskie rozwiązanie Click Meeting lub znane na całym świecie Zoom oraz Microsoft Teams. Można również skorzystać z niepublicznych platform lub rozwiązań PPV.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne