Strona głównaTechnologieTrendy na rynku aplikacji mobilnych

Trendy na rynku aplikacji mobilnych

W niniejszym artykule przedstawiamy ciekawe 3 trendy na rynku aplikacji mobilnych.  Jakich nowinek technologicznych możemy się spodziewać w najbliższych latach? Sprawdźmy.

Wykorzystanie sterowania głosowego

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na interfejsy głosowe. Szacuje się, że w przyszłości wyszukiwania głosowe będą niemal tak samo popularne jak wklepywanie zapytań w wyszukiwarkę za pomocą klawiatury. Raczej z tej funkcji nie będą korzystali użytkownicy dekstopów tylko właśnie osoby, korzystające z aplikacji mobilnych. Interfejs głosowy dostarcza sprawia, że sterowanie niewielkim urządzeniem jakim jest smartfon powinno być wygodniejsze i szybsze. Na razie wydaje się, że większość użytkowników nie do końca jest przekonana do tej koncepcji, ale bez wątpienia jest to trend, obok którego nie można przejść obojętnie. Podczas projektowania aplikacji mobilnych na pewno warto mieć ten trend na uwadze.

3d oraz metaverse

Ostatnio sporo się mówi o koncepcji jaką jest metaverse. Metaverse pojawia się w kontekście gier komputerowych, kryptowalut… nawet korporacja Facebook zmieniła nazwe na meta! Skoro, jest o tym tak głośno to coś w tym musi być i na pewno nie można tego trendu pominąć. Prawdopodobnie wykorzystanie gogli 3D podłączanych do smartfona po to, żeby przenieść się w coś co będzie nazywało się metaversem to wizja o jakiej będzie w najbliższych latach wyjątkowo głośno.

Sztuczna inteligencja i spersonalizowane reklamy

Personalizowane reklamy to właściwie nic nowego. Chyba każdy już zdaje sobie sprawę z tego, że reklamy w wielu aplikacjach oraz na stronach internetowych mają spersonalizowany charakter. Rzecz w tym, że można się spodziewać, że uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja w tym zakresie będzie coraz lepiej rozwinięta i w kolejnych latach lub dekadach reklamy będą jeszcze bardziej precyzyjnei docierały do odpowiedniej grupy docelowej. Profilowanie behawioralne, kody SIC/NAICS, geolokalizacja, uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja – to wszystko a może nawet i więcej technologii będzie dbało o to, żeby odpowiednia treść dotarła do odpowiedniego użytkownika.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne